עזבו את הנייד והמחשב! 5 סיבות שבגללן חייבים לקיים פגישה פנים אל פנים

אחד היתרונות הגדולים שהביאה איתה הטכנולוגיה בשנים האחרונות היא האפשרות לתקשר עם שותפים\ועובדים ו\או לקוחות ללא צורך לפגוש אותם פנים אל פנים (email,skype,whatsapp,facebook,שיחות ועידה ועוד....).

היכולת הזו לדבר אל קבוצת אנשים או יחידים ולנהל מולם מערכת עסקית ללא צורך לפגוש אותם אישית היא מדהימה לכשעצמה והטכנולוגיה יוצרת לנו את האשליה שהיא עוזרת לנו להתקרב אחד אל השני.

אך לא כך הדבר, מכיוון שמדובר ביחסים ותקשורת בין אנשים הצלחה אמיתית ו\או שיפור ביצועים של עסק ו\או עסקה יתרחשו אך ורק אם יתקיימו פגישות פנים אל פנים ותתאפשר היכולת להכיר את האנשים באמת ,להרגיש אותם ולבנות איתם מערכת של אמון וקשרים רגשיים בסיסיים.

לפניכם 5 סיבות שבגללן חשוב יותר לקיים פגישות פנים אל פנים:

1.לגלות וללמוד על ה"טריטוריה" של האדם איתו אתה נפגש.

כשאתה מגיע אל משרדו \ביתו של אדם כלשהו , כמובן שחוץ מלנתח ולגלות סימנים בשפת הגוף ובתקשורת הלא מילולית,ניתן עוד לגלות עוד המון פרטים על אותו אדם מבלי שהוא יצטרך לגלות לך אותם. במשרד של לקוח ניתן לגלות המון דברים על האדם,כל מה שצריך זה להביט ולאסוף מידע ,וניתן לראות את ה:

הטעם שלו בצבע ,בעיצוב באסטתיקה ואם הם בכלל קיימים,ניתן לראות אם הוא מסודר או מבולגן, נחפש תמונות לגלות אם הוא בעל משפחה וממה היא מורכבת,נוכל ללמוד על סוג הלימודים אותם למד (אנשים מאוד אוהבים לתלות תעודות על הקיר). על פי הספרים שעל המדפים נוכל ללמוד על מה הוא אוהב לקרוא (או לפחות מה הוא רוצה שנחשוב שהוא קורא...)

2.פיתוח וחיזוק הקשרים עם השותפים ו\או הלקוחות.

רוב העסקים מתעסקים באיך לפתור בעיות במהירות וביעילות,במקום להתרכז בדבר אשר באמת מועיל ומעצים עסק והוא בניית יחסים ואמון בין אנשים במיוחד בתוך העסק והיחסים עם הלקוח.

כאשר אדם מגלה דברים שהוא חולק במשותף עם אדם אחר,אם זה לקוח או עובדים אחרים , אשר הם חולקים מחוץ לתחום העבודה יותר קל לייצר את הקשר העמוק והחזק אשר ייצר ראייה משותפת לעתיד והתחייבות ארוכת טווח. קשר אמיתי כזה נוצר רק כאשר אתה יכול להרגיש את האדם הזה בסביבתך פנים אל פנים.

3.רושם ראשוני אמיתי יתרחש רק פנים אל פנים.

לעיתים זה יכול לקחת חודשים, עשרות שעות של שיחות טלפון ושיחות ועידה, עשרות חילופי מיילים ומסרונים עד שלבסוף תפגוש את הלקוח או השותף העסקי פנים אל פנים , ורק כשמתרחשת הפגישה הזו קורה הדבר הנפלא הזה שנקרא "רושם ראשוני" -המוח שלך (סוף סוף) משלים את כל הפערים של המידע שהוא היה צריך על האדם שמולו כדי ללמוד ולדעת עליו את מה שנחוץ.אלפי שנים של אבולוציה גורמות לנו לזהות כל פרט באדם שמולנו (אוייב או חבר).... ההופעה שלו,הריח שלו,האנרגיה שלו,הסימנים הלא מילוליים,וכמובן שפת הגוף.

מעניין מה הם גילו אחד על השני....

4.פנים אל פנים – גוף אל מול גוף.

ישנם אין ספור פרטים שתוכל לגלות כיצד הוא מרגיש כלפייך וכלפי הסיטואציה אך ורק דרך מבט בעינייו,הבעות פניו, הקול שלו ושפת גופו.

המרכיב החשוב ביותר בעסקים בין אנשים הינו מרכיב האמון.

את האמון הזה כמו שאמרנו ניתן להשיג רק בפגישה פנים אל פנים.

בעזרת קריאת שפת הגוף ושידור שפת גוף מעוררת אמפתיה ואמון ניתן להשיג מטרות אל מול לקוחות ועובדים בצורה יעילה יותר ומשמעותית בעשרות אחוזים יותר ללא שימוש בכלים אלו.

5.תווי הפנים הם "מפה" של אופי האדם.

מיילים ושיחות טלפון הן אמצעי מאוד יכול בלחסוך זמן ויעילות אל מול לקוחות או קולגות,אך כדי לקיים ולתחזק יחסים עסקיים ואישיים טובים חובה להכיר את אופי האדם שמולנו.

אך איך ניתן לעשות זאת ללא הכרות מוקדמת?

כאן נכנסת לעזרתנו ה"מורפופסיכולוגיה" - תורת קריאת אופי האדם על פי תווי פניו.

על פי תווי הפנים לראות :

מה הם מניעיו של אדם.

מה הם חזקותיו וחולשותיו.

לדעת אם אדם שאוהב לנתח דברים או להחליט מ"תוך הרגשת הבטן" .

ניתן לראות אם אדם הוא ממוקד מטרה או מתפזר במחשבותיו.

אם אדם עובד באופן רגשי יותר או באופן שכלי.

כל מידע נוסף שנדע ונכיר על האדם שמולנו יעזור לנו לתקשר איתו יותר טוב דבר שיוביל לפיתוח יחסים בינאישיים יותר טובים ובסופו של דבר לתוצאות טובות ויעילות יותר.

לקורס קריאת שפת גוף,עמידה לפני קהל וקריאת תווי פנים לחץ כאן

#זיהוירגשות #שפתגוףידיים #שפתגוף #לחיצתיד #שפתגוףבעסקים #ניתוחאישיות #תקשורתלאמילולית #שפתהגוף

פוסטים נבחרים
פוסטים אחרונים
חיפוש לפי תגיות
No tags yet.
עקוב אחרינו:
  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic

הירשם לעדכונים

 דף נחיתה זה נבנה ע"י גז דיגיטל